Retises CT – zadbaj o twarz, szyję oraz dekold

Retises CT – ta nieco enigmatycznie brzmiąca nazwa określa po prostu peeling o złożonym składzie, o działaniu podobnym jak w przypadku chemicznych zabiegów, lecz znacznie mniejszej inwazyjności.

Skład tego preparatu obejmuje: retinol, witaminę C oraz niacynę. Peeling oddziałuję na cerę w taki sposób, że pozwala na usunięcie martwych warstw naskórka na różnych poziomach. Można zatem powiedzieć, iż jest to kosmetyk XXI wieku.

Tym bardziej ,że jego stosowanie nie jest tak kłopotliwe, jak na przykład zabieg z użyciem kwasu trójchlorooctowego. Złuszczanie jest delikatne, a skóra bezpośrednio po wykonaniu zabiegu nie wygląda nieestetycznie.

Zabieg składa się z dwóch etapów – podczas pierwszej fazy następuje oczyszczanie skóry dzięki kwasowi salicylowemu oraz glikolowemu, a następnie – stymulacja cery dzięki retinolowi. Ponadto podczas peelingu usuwane są przebarwienia.

Wskazania do wykonania tego typu zabiegu to m.in.:
•    pierwsze oznaki starzenia się skóry;
•    przebarwienia;
•    rozstępy;
•    zwiotczenia skóry;

Co istotne, na rynku dostępne są również preparaty do samodzielnego wykonywania peelingu Retises CT. Peeling ten nadaje się na twarz, szyję oraz dekolt. Skóra nie tylko odzyskuje sprężystość oraz zdrowy, promienny wygląd i prawidłową pigmentację. Jest również lepiej nawilżona, odżywiona i bardziej odporna na negatywne promieniowanie UV.
Ceny– w profesjonalnych gabinetach – zamykają się w przedziale 200 złotych za jeden zabieg.

Peelingi chemiczne