Peeling migdałowy – odmładzanie, złuszczanie, samo dobro

Wśród zabiegów kosmetycznych z wykorzystaniem kwasów, szczególne miejsce zajmuje peeling migdałowy. Jest to zabieg stosowany na twarz, szyję oraz dekolt. Odpowiedni dla każdego typu cery ma wielorakie działanie.  To jedyny peeling na bazie kwasu migdałowego – nie ma przy nim ryzyka wystąpienia przebarwień. Jest to zabieg odpowiedni dla osób o cerze wrażliwej – choć oczywiście wskazana jest uprzednia konsultacja z dermatologiem.

Przy peelingu kwasem migdałowym nie występuje ani zaczerwienienie ani pieczenie. Jest to zabieg oddziałujący na skórę w optymalnym tempie. Kwas migdałowy nie uwrażliwia skóry na promieniowanie UV, dlatego można go stosować również w miesiącach letnich.

Peeling migdałowy ma za zadanie nie tylko złuszczanie martwych warstw naskórka. Jest on również preparatem odmładzającym, minimalizującym szorstkość skóry, występujące na niej niedoskonałości, jak trądzik, zaskórniki czy wykwity zapalne.

Zabiegu tego nie powinny obawiać się osoby ze skłonnościami do łojotoku skóry, czy ze skórą naczyniową. Peeling migdałowy będzie również doskonałym rozwiązaniem, jeżeli cera jest przesuszona, zszarzała lub pozbawiona blasku, a także, jeżeli naczynka odznaczają się na niej w sposób nadmierny.

Oczywiście – peeling nie jest cudownym panaceum na wszelakie dolegliwości. Występują również przeciwwskazania do stosowania migdałowej abrazji.
Kobiety w ciąży powinny zaczekać ze stosowaniem tej kuracji. Podobnie nie poleca się jej w wypadku: stanów zapalnych skóry, egzemy, grzybicy, łuszczycy. Nie należy również przymierzać się do wykonania zabiegu, jeżeli niedawno usuwało się ząb bądź depilowało ciało. Nadwrażliwość na kwasy AHA i PHA również dyskwalifikuję potencjalnych kuracjuszy, podobnie przebyta chemioterapia.

Jakich rezultatów zabiegu można się spodziewać, jeżeli nie występują owe przeciwwskazania? Wzrostu nawilżenia skóry, zmniejszenia warstwy zrogowaciałej, rozjaśnienia kolorytu skóry, ograniczenia łojotoku a także błyszczenia się skóry, poprawy kondycji cery – przyspieszonego gojenia trądziku…
Zadziwiające to tym bardziej, że zabieg trwa około 40 minut, jest wykonywany raz w tygodniu, 4 – bądź 6- cio krotnie.
Przy tym, co jest jego główną zaletą, nie podrażnia tak jak inne chemiczne peelingi. Warto zatem zastanowić się nad tą ofertą. Tym bardziej , iż ceny zabiegów nie należą do wygórowanych (jak na obiecywane i udowodnione różnorakimi badaniami efekty) – wahają się pomiędzy 140 a 240 złotymi.

Peelingi chemiczne