
Peeling kawitacyjny jest w polskiej kosmetyce zabiegiem dostępnym od stosunkowo niedawna. Wykonuje się go za pomocą zaawansowanego technologicznie urządzenia – skin cleaner’a (wykorzystującego fale ultradźwiękowe). Co ważne – możliwe jest również kupno tego typu narzędzia. Peeling kawitacyjny można więc wykonywać w domowym zaciszu.
Kawitacja – a więc oczyszczanie skóry przy pomocy ultradźwięków, wpływa zarówno na kondycję zdrowotną cery, jak i jej wygląd. Poprawie ulega mikrokrążenie, martwy naskórek zostaje usunięty, a wraz z nim – wszelkie zalegające zanieczyszczenia (jak nadmiar sebum).
Peeling kawitacyjny pomaga również w zwalczaniu trądziku. Jednakże to nie jedyny wypadek, w którym stosowanie zabiegu jest zalecane. Wśród niedoskonałości, które ta metoda pomaga zwalczyć (bądź zminimalizować) znajdują się także: zmarszczki, cellulitiss, zniszczona paleniem tytoniu cera, opuchlizny i cienie pod oczami, przebarwienia…
Zabieg kawitacyjny jest dostępny zarówno dla pań jak i panów – ale przede wszystkim do osób o cerze zbyt wrażliwej na działanie peelingów mechanicznych czy chemicznych. Podczas zabiegu używa się bowiem jedynie aparatu emitującego ultradźwięki, przesuwając nim po nawilżonej skórze. W ten sposób wprawia się nią w mikrodrgania, uwalnia się ciepło, rośnie ciśnienie. To jednak nie koniec. Po zakończeniu pierwszego etapu zabiegu – czyli oczyszczeniu z martwych komórek naskórka, konieczne jest pobudzenie mikrokrążenie, dostarczenie skórze różnego rodzaju składników odżywczych – czyli pobudzenie jej do regeneracji. Zabieg kończy masaż poprawiający kondycję cery.
Na jakie efekty po takim zabiegu można liczyć? Z pewnością należą do nich wygładzenie skóry, jej oczyszczenie z zanieczyszczeń, dotlenienie. Cera staje się rozjaśniona, znikają przebarwienia, poprawie ulega również jej poziom nawilżenia.
Dzięki kawitacyjnemu peelingowi wzrasta też poziom produkcji kolagenu, oraz elastyny w wyniku czego skóra staje się bardziej elastyczna i sprężysta.
Jednakże, jak przy każdej ingerencji w naturę, istnieją pewne przeciwwskazania… Peelingu nie należy stosować w wypadku: posiadania rozrusznika serca lub aparatu ortodontycznego, w ciąży, w stanach gorączkowych i podgorączkowych, przy niewydolności krążenia, w stanach nowotworowych a także jeżeli cierpi się na osteoporozę.
Niewysokie, w porównaniu z innymi zabiegami tego typu, są koszty. Wynoszą one od 50 do 250 złotych, w zależności od powierzchni wykonywania zabiegu (czy tylko twarz, czy twarz, szyja i dekolt) oraz użytych po nim preparatów pielęgnacyjnych. Warto przy tym podkreślić, iż efekty można zaobserwować już po jednej sesji pielęgnacyjnej .