Peeling glikolowy- preparaty na bazie kwasów

Coraz częściej przy pielęgnacji cery sięgamy po preparaty na bazie kwasów. Jedną z form takiej odnowy skóry są zabiegi wykonywane za pomocą peelingu glikolowego.  To zabieg niezwykle efektywny – o działaniu kompleksowym przy problemach ze skórą. Wykonuje się go w gabinecie kosmetycznym.

Podczas tego rodzaju peelingu usuwane są wierzchnie, obumarłe już warstwy naskórka, natomiast warstwy głębsze zostają tym samym pobudzone do regeneracji. Dzięki temu zmniejszeniu ulegają zmarszczki, bruzdy, a skóra odzyskuje młodzieńczy wigor i blask. Poprawia się również jej jędrność – zabieg wyraźnie wpływa na strukturę skóry, przywracając jej sprężystość.

Kwas glikolowy jest substancją naturalną. Występuje w soku z trzciny cukrowej. Jednakże od innych kwasów owocowych odróżnia go chemiczna struktura, umożliwiająca mu dokładniejsze i głębsze wnikanie w strukturę skóry.

Peeling z jego wykorzystaniem:
•    eliminuje zaskórniki;
•    usuwa masy rogowe, hamuje rozwój trądziku;
•    stymuluje fibroblasty i zwiększa syntezę kolagenu i elastyny;
•    sprawia, że skóra efektywniej może przyjmować substancje odżywcze;
•    eliminuje przebarwienia;
•    stymuluje mikrokrążenie skórne;
•    redukuje drobne zmarszczki;
Co istotne, jest to zabieg, który można stosować wielokrotnie. Korzyści są wtedy jeszcze wyraźniejsze – zwiększa się grubość skóry, staje się ona bardziej elastyczna.

Wielką zaletą kwasu glikolowego jest fakt, że to preparat odpowiedni dla skóry w każdym wieku. Można stosować jego różne stężenia – dobierając je do własnych preferencji oraz predyspozycji biologicznych. Stężenie 15 % pozwala na uzyskanie głębokiego nawilżenia oraz regeneracji skóry właściwej. Wyższe – rzędu 20 – 35 % stanowi doskonały sposób na złuszczenie naskórka oraz oczyszczenie skóry trądzikowej. Największe stężenie kwasu glikolowego – w granicach 50 – 70 % silnie złuszcza naskórek oraz stanowi impuls dla rozpoczęcia procesów odbudowy skóry właściwej.

Peeling glikolowy jest zalecany przy następujących problemach skórnych:
w problemach z rozszerzonymi, dużymi porami; przy skórze niewrażliwej, tłustej, przy cerze mieszanej; jeżeli występują blizny po ospie czy trądziku, lub sam trądzik. Jest on również wskazany dla osób nadużywających kąpieli słonecznych, bądź też dla osób starszych – przy przebarwieniach oraz płytszych zmarszczkach.
Doskonałe efekty występują  również po zabiegach na szyję, dekolt oraz plecy. Przeciętny czas trwania zabiegu to 60 minut, natomiast ilość, jaka jest potrzebna dla uzyskania najlepszych efektów waha się od 4 do 6 sesji.

Peelingi chemiczne